Zespół

Koordynatorem projektu Po_Prostu jest z-ca dyrektora Instytutu Psychologii UAM ds. dydaktycznych dr hab. Błażej Smykowski


Opiekun merytoryczny programu: Prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska

 Kierownik Zakładu Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej IP

Prof. zw. Lidia Cierpiałkowska jest pracownikiem naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach psychologii klinicznej, psychopatologii i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Szczególną uwagę, od strony teoretycznej i badawczej, poświęca psychologii i psychoterapii zaburzeń osobowości oraz psychologii uzależnień od środków psychoaktywnych. Jest autorką wielu prac z tego zakresu stosowanej psychologii klinicznej.

Najważniejsze publikacje książkowe ostatnich lat to: Alkoholizm. Małżeństwa w procesie zdrowienia oraz Alkoholizm. Przyczyny – Leczenie – Profilaktyka, Psychopatologia i Psychologia uzależnień: alkoholizm. Pod jej redakcją (współredakcją) naukową ukazały się też takie pozycje, jak: Psychologia zaburzeń osobowości; Psychologia kliniczna i psychologia zdrowia; Współczesna psychoanaliza. Teorie relacji z obiektem czy Współczesna psychoanaliza: Modele konfliktu i deficytu. Techniki i relacja terapeutyczna w teorii relacji z obiektem.

Zainteresowania pozanaukowe:

w wolnych chwilach czytanie kryminałów, długie spacery z psem, żeglowanie i eksperymenty kulinarne.


prof. UAM, dr hab. Mariusz Urbański

Zakład Logiki i Kognitywistyki

Zainteresowania:

 Interesuje mnie, w jaki sposób ludzie rozumują. Czytam książki historyczne i poezję. Słucham Cohena i Bacha. Grywam w RPG i strategie, ale tylko turowe.  No i lubię koty.

Prowadzone zajęcia:

Wprowadzenie do logiki,  Metody dowodzenia twierdzeń i automatyzacja rozumowań, Logika I i II, Elementy logiki i metodologii nauk, Kognitywistyka: tworzenie pojęć i rozumowanie, Etyka, Retoryka, Seminarium magisterskie.


Dr hab. Aleksandra Jasielska

psycholog-psychoterapeuta

Zakład Psychologii Ogólnej i Psychodiagnostyki

Zainteresowania:

Strategiczna analiza SWOT Aleksandry Jasielskiej pokazuje, że Jej Silną stroną jest wiedza na temat emocji, natomiast Wadę stanowi słabość do sushi. Okazją do korzystnej zmiany jest zajmowanie się kindermarketingiem w teorii i praktyce ale Trwogę budzi rosnące uwielbienie do brandu Apple.

Prowadzone zajęcia:

Psychologia poznawcza; psychologia ogólna dla kierunków nauczycielskich, psychologia emocji i motywacji, wprowadzenie do psychologii, trening komunikacji interpersonalnej, podstawowe umiejętności pomagania, seminarium monograficzne, praca empiryczna, seminarium magisterskie


Dr hab. Paweł Łupkowski

Zakład Logiki i Kognitywistyki

Zainteresowania:

Z podróży najbardziej lubię te palcem po mapie. Wolne chwile najchętniej spędzam nad dobrą  książką historyczną i przy filiżance mocnej aromatycznej kawy. Często można mnie też zastać przy ekranie komputera – instalującego/poprawiającego/konfigurującego kolejną dystrybucje GNU/Linuksa (którego jestem dużym fanem).

 Prowadzone zajęcia:

Logika, Elementy logiki i metodologii nauk, Narzędzia informatyki, Język angielski (SP Ochla)


Dr Joanna Matejczuk

Zakład Psychologii Socjalizacji i Wspomagania Rozwoju

Zainteresowania:

Koncentruje wokół zagadnień komunikacji interpersonalnej i szeroko rozumianego rozwoju człowieka. Fanka tańców flamenco, filmów hiszpańskich i  skandynawskich, włoskiej literatury i włoskiego jedzenia w każdej ilości. Chętnie poogląda obrazy w muzeum lub pochodzi po górach. Mama Michałka i Macia. W wolnych chwilach spełniająca się kura domowa.

 Prowadzone zajęcia:

Psychologia ogólna dla kierunków nauczycielskich, Psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia, Wprowadzenie do psychologii i historii myśli psychologicznej


dr Paweł Kleka

Adiunkt w Zakładzie Podstaw Badań Psychologicznych

Zainteresowania:

Łączę psychologię i informatykę. Najwięcej przyjemności sprawia mi poszukiwanie takich rozwiązań problemów, które wykorzystują współczesne technologie komputerowe a wykraczają poza rutynowe ich użycie. Interesuje mnie szczególnie wdrażanie komputerów i technologii, a właściwie ich przenikanie w codzienne życie i uzupełnianie ewolucji przez postęp techniczny. Jako psycholog zajmuję się wykorzystaniem komputerów i internetu w procesie badawczym. Prywatnie interesuję się filozofią i medycyną chińską, miejscem człowieka w przyrodzie – lubię doświadczać na własnej skórze trudności związanych z wyprawami w różne ekstremalne miejsca na świecie.

Prowadzone zajęcia:

Technologia informacyjna, Statystyka, Projektowanie analiz statystycznych danych, Psychometria, Wielozmiennowe Techniki Analizy Danych


Dr Dariusz Rosiński

psycholog-psychoterapeuta

Zakład Psychologii Społecznej

Zainteresowania:

Uwielbia koszykówkę w każdej postaci, najlepiej na żywo, ostatnio gównie z synami. Jeśli nie siedzi przed ekranem pisząc kolejny bardzo mądry artykuł lub nie testuje nowego produktu z nadgryzionym jabłkiem, chodzi z psem po lesie, je coś smacznego (ostatnio nawet ryż), ewentualnie zasnął pilotując TV. Jest także możliwe, ze rozmawia z pacjentami  – przynajmniej trzy razy w tygodniu. Z żoną oczywiście też czasami nawet częściej.

 Prowadzone zajęcia:

 Psychologia społeczna, Psychologia społeczna stosowana: wykłady, konwersatoria i zajęcia laboratoryjne.


Dr Emilia Soroko

psycholog-psychoterapeuta

Zakład Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej

Zainteresowania:

lubię podróżować i podczas wypraw stawiać sobie wyzwania, sport między innymi bieganie, jazdę na rolkach i sztuki walki. Dobrze czuję się w towarzystwie kotów oraz interesuję się życiem psychicznym ludzi.

Prowadzone zajęcia:

Kierunki zewnętrzne: Psychologia ogólna; Psychologia ogólna z elementami psychologii społecznej. Psychologia: Podstawowe umiejętności diagnostyczne – rozmowa i obserwacja; Podstawowe umiejętności diagnostyczne – techniki testowe; Diagnoza psychologiczna – studium przypadku; Podstawy diagnozowania funkcjonowania grup i systemów, Podstawy diagnozowania działania jednostki, Wprowadzenie do psychologii, Typy umysłu, Warsztaty twórczości, Warsztaty umiejętności społecznych, Warsztaty uczenia się, Trening komunikacji, Podstawowe umiejętności komunikacyjne, Diagnoza psychologiczna – podstawowe kompetencje. Narracje w psychologii.


Dr Julita Wojciechowska

Zakład Psychologii Socjalizacji i Wspomagania Rozwoju

Zainteresowania:

 W wolnym czasie chętnie czytuje literaturę skandynawską i kryminały wszelkiego pochodzenia. Trochę z konieczności trochę z zamiłowania zainteresowania skierowane zostały na  środkami ochrony roślin ;-) . W  dzisiejszej rzeczywistości nie da się nie interesować polityką i sprawami otaczającego nas świata.

Prowadzone zajęcia:

Psychologia rozwoju dzieci i młodzieży, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży, psychologia dla nauczycieli, stosowanie norm i reguł w grupie, rozwój dziecka 0 -6 lat w kontekście kompetencji szkolnych, diagnoza psychologiczna dzieci i młodzieży, nerwice dziecięce, techniki koncentracji i uczenia się


mgr Monika Mielcarek

psycholog-psychoterapeuta

Sekretariat dydaktyczny IP

Zainteresowania:

Podróże im dalsze i bardziej egzotyczne tym lepsze, muzyka wszelaka miła dla ucha, filmy z zaskakującym zakończeniem, dobra śródziemnomorska kuchnia, oraz szeroko rozumiana komunikacja społeczna.

Prowadzone zajęcia:

Warsztaty z wprowadzenia do psychologii